контролно-ревизионна
Прилагателно име - ж.р.
Думата е производна от контролно-ревизионен
Примери
В 1976 година е изхвърлен от Централната контролно-ревизионна комисия.
Влиза в състава на Централната контролно-ревизионна комисия на СБЖ.
В периода 1962 – 1966 е член на Централната контролно-ревизионна комисия на БКП.
Между 1945 и 1962 г. е председател на Централната контролно-ревизионна комисия на БКП.
Между 1962 и 1968 г. е член на Централната контролно-ревизионна комисия на ЦК на БКП.
Между 1966 и 1971 г. е член на Централната контролно-ревизионна комисия.